A Phoenix nyerte a magyar derbit
2023. 01. 09.

Büntetők döntöttek a magyar rangadón - a krokodilok vereséget szenvedtek Szlovéniában

Hétvégén két hazai érintettségű IFL mérkőzéssel indult be a 2023-as floorball év.

Szombat délután a krokodiloknak Škofja Lokában volt jelenésük: az érdiek a címvédő Insport otthonába látogattak. A két sorral érkező magyar csapat fel tudta venni a kesztyűt az esélyesebbnek vélt hazaiakkal, ám az első játékrész derekán a szlovének három találatot is elsülyesztettek a krokodil hálóban. Hollósi Richárd góljával zárkóztak a mieink, ám szünet előtt visszaállt a háromgólos differencia.
A középső periódus gyors hazai találattal folytatódott, és a mérkőzés felénél 5:2-es állásnál váltottak kapust a hazaiak. A mieink igyekeztek zárkózni: a 24. percben már 6:4-et jelzett a tábla, ráaádsul büntetőlövéssel közel volt az egygólos differencia is.
A harmadik felvonásra is nyílt maradt a csata, a vendégek minden energiájukat mozgósították az egyenlítésért, ám a hazaiak végül bedarálták a hüllőket, a hármas sípszóig végül folyamatosan nyílt az olló a csapatok között.
FBK Insport Škofja Loka - Dunai Krokodilok 11:4 (4:1, 2:3, 5:0)

Szintén szombaton délután rendeztek magyar rangadót Érden: a magyar bajnoki címvédő Phoenix az aktuális éllovas SZPK-DESEF Komárom csapatát látta vendégül. A csapatok nem finomkodtak sokat: a harmadik percben már a vendégek vezettek 2:0-ra, majd a 8. percben Sebrek Dániel góljával zárkóztak a tűzmadarak. A folytatásban az első emberhátrányakat is kivédekezték a felek.
A második etap ismét két komáromi góllal folytatódott: Németh Richárd szomorította a hazai drukkereket (1:4). A folytatásban csendesebben csordogált a meccs, ám a szünet előtt ismét felpörögtek az események - no meg a hazaiak. Tényi Tamás gólját követően Rácz Domokos duplázott, teljesen nyílttá téve a folytatást (4:4).
A harmadik harmad igazán izgalmas, kiélezett csatát hozott. A csapatok mindent megtettek, hgoy megóvják kapujukat a góltól, ráadásul a vendégeknek két emberhátrányt is ki kellett védekezni. Ahogy ketyegett vissza az óra az volt az ember érzése, hogy aki gólt lő, az lezárja a meccset: az 58. percben - a találkozó folyamán először - a hazaik kerültek előnybe. Ám maradt még csavar a meccsben: fél perccel a rendes játékidő vége előtt a komáromiak egyenlítettek (5:5).
Következett a tízperces hosszabbítás: a hirtelen halál további izgalmakat is tartogatott, ám a mérkőzést végül a büntetők döntötték el. A végrehajtásban a hazaiak voltak higgadtabbak, így a Phoenix zsebelte be a bónuszpontot.
Phoenix Fireball SE - SZPK-DESEF Komárom 6:5 (1:2, 3:2, 1:1, 1:0)