Fontos győzelem Olaszország legjobbjai ellen
2020. 02. 01.

Sorsdöntő találkozó várt szombaton este a mieinkre. A cél egyértelmű volt: legyőzni az olaszokat és megnyitni a lehetőséget arra, hogy a torna ötödik helyéért mérkőzzünk vasárnap délben.

A mieink motiváltan várták a kezdő sípszót. A szakmai stáb nem sokat változtatott az összeállításon: a kapuban norvégok ellen remeklő Szuri Zoltán kapott bizalmat ismét, előtte majdnem ugyanabban az összeállításban dolgozott mindhárom magyar sor.

A kezdést követően az olaszok hozták el a labdát, de az első lövési kísérlet a mieink előtt adódott, Ressely Norbert célzott mellé. Rácz Domokos lövésénél már védenie kellett a talján kapusnak. Gian-Luca Amato fonákosa Szuri Zoltán reflexit is tesztelte, a magyar kapus a helyén volt. Az ötödik percben Harangozó Szilárd vette ki a részét a védekezésből is. Az első percekben mindkét csapat óvatosan, keveset kockáztatva játszott. A 7. percben ismét volt okunk izgulni, Alex Richard zárt kapura lövéssel kontrát, a Szuri megint a helyén volt. A mieink is majdnem vezettek egy jó kontrát, de az utolsó passz elakadt egy olasz ütőn. Sok volt a mezőnyjáték, majd egyre inkább érni kezdett a magyar vezetés. Németh Richérd játszott Müller Jánoshoz, az olasz kapus nagyot védett, majd Czank Dávid és Rácz Domokos is munkát adott az olasz védelemnek. Harangozó Szilárd lövése meg is pattant, teljesen becsapva az olasz kapust: megérdemelten szereztünk vezetést (0:1)! Majdnem dupláztunk: Ádám Milán játszott Vonderviszt Fülöphöz és csak Mathieu Unternahrer reflexien múlott az újabb magyar találat. A 12. percben Szuri Zoltánnak is jelentkeznie kellett két védéssel ahhoz, hogy érintetlen maradjon a kapuja. Kicsit átvették a kezdeményezést az olaszok, de jól dolgoztak a mieink hátul: Csorba Gellért védekezett határozottan, elvettük a kedvüket a támadástól. Rácz Doma lövését blokkoltál, Ressely Norbert alig lőtt mellé, érett a második magyar találat is. Az egész mérkőzésen az olaszok 70-ese, Gian-Luca Amato kellemetlenkedett a legtöbbet, a 17. percben ő is alig lőtt mellé. Pfneiszli Péter közel volt a gólhoz, majd Rácz Domokos halászott le egy labdát: a magyar csk köszönte szépen a lehetőséget, élt is vele (2:0)! Közel volt a harmadik magyar dugó is: Pfeniszli Péter a keresztlécet találta telibe, majd a labda a gólvonal előtt pattant ki, milliméterekre voltunk az újabb góltól. A játékrész végén Pfneiszli Pétert tartották kissé indokoatlanul veszélyesnek a spanyol sporik: emberelőnnyel várhatták a folytatást az olaszok.

Kár ezért, hiszen így volt idejük összerakni a taljánoknak egy jó figurát. Andrea Menon kellemetlenkedett, de Szuri Zoltán zárta a szöget. Kádár Gergely ismét sokat dolgozott hátrányban, fontos pillanatban mutatott be jó blokkot, majd a létszámhátrány ellenére Pfneiszli Péter veszélyeztetett. A 22. percben viszont már nem volt ellenszer: Dominik Hardegger keresztje üresen találta Gian-Luca Amatot, szépítettek az azzurók (1:2). Nem lankadtak a mieink: a nagy kedvvel játszó Rácz Domokos került megint lövőhelyzetbe. A 25. percben jól hallhatóan jó passzokat, üresbe mozgásokat és területnyitásokat kért a srácoktól Pafféri András. Szavai hatottak: Rácz Domokos szerzett ismét az ellenfél térfelén labdát majd lőtt újabb gólt (1:3). Ádám Milán is nagyon aktív volt, fonákosa kevéssel kerülte el a kaput. Láthatóan magasabban letámadta ellenfelét a magyar csapat, a mieink igyekeztek már az olasz térfélen zavart okozni és a megszerzett labdákkal jól sáfárkodni. Rési Zoltán is többször megbolondította az olasz védelmet, majd hátul Czank Dávid érkezett egy jó blokkal. A 28. percben Rési Tamás harcolt ki emberelőnyt: jöhetett a magyar speciális egység. A srácok augusztus 20-ai tűzijátékot idéztek: Rácz Domokos lövését blokkolták az olasz védők, majd Müller János lökete reszelte a vasat, Ressely Norbert lövésénél is ismét kellett egy olasz blokk. A 29. percben viszont góllá érett a magyar fölény: Rácz Dominik szánta el magát lövésre, amely a talján kapus lába felett landolt a hálóban. Nagyon nem ízlett a mieink játéka az olaszoknak, egyértelműen kontrolláltuk a találkozót. A 31- percben mutattak hosszú idő után valamit az olasz támadók, de Livio Riedi lövése elkerülte a magyar kaput. Enyhe magyar fölényben folytatódott a mérkőzés: az olaszok igyekeztek fokozni a sebességet, de csak egy-egy fellángolásra voltak képesek. Komoly magyar helyzet maradt ki: Rácz Domokos passzát Rési Tamás kevéssel lőtte mellé. Újabb edzői instrukció: járassuk a labdát: Harangozó Szilárd járt közel a gólhoz. A 36. percben Pfneiszli Péter mutatott be egy „alagút”-cselt (jó nagy kötényt kapott az olasz bekk), ám Müller János ütőjéről lelopták a labdák az olaszok. Rési Tamás lövésénél megint bravúrra volt szüksége az olasz kapusnak, majd Harangozó-ziccert hárított az itáliai 31-es: domináltunk, az történt a pályán, amit mi akartunk! A 38. percben Szuri Zoltánnak is szüksége volt egy bravúrra, majd Ádám Milán harcolt ki magának agilisan lövőhelyzetet: labdája kevéssel ment el a kapu mellett. A spanyol bírók ismét szünet előtt állítottak ki magyar játékost: ezúttal Rési Zoltán kapott kétperces büntetést. Andrea Menon még kiharcolt egy lövőhelyzetet, de az eredmény szünetig nem változott.

Magyar emberhátránnyal és Szuri bravúrral indult a záró etap. Jól dolgoztak a lábak hátrányban is, Szuri Zoltánnak csak egyszer kellett létszámhátrányban közbeavatkoznia. A kiegészülést követően ismét letámadtunk, Ádám Milán gólja is már nagyon érett. Igyekeztek zárkózni az olaszok: ismét emberelőnyben támadhattak a taljánok és Szuri Zoltán védett kettőt, majd Ressely Norbert blokkolt fontosat. Amint viszont meglett a labda, kontrába mentünk át: Rési Zoltán kergetett őrületbe két olaszt is, majd egyedül vezette a labdát a kapura, ám a kapu torkából Zubunak még volt szíve leadni is a labdát Ádám Milánnak: dániai légiósunk is sokat brusztolt megérdemelt góljáért (1:5). Majdnem megszerezte második gólját a mieink 9-ese, de az olaszok most blokkolni tudtak. A 47. percben ismét emberelőnybe kerültünk: jól járt a magyar ütőkön a laszti, stabilan támadtunk az újabb gólért, ami meg is érkezett: Ressely Norbert is megérdemelten iratkozott fel a gólszerzők közé (1:6). Fáradtak az olaszok: ismét kiszórtak tőlük egy játékost a bírók, majd Németh Richárd is kiült két percre. Négy a négy ellen is a mi akaratunk érvényesült: Pfeniszli Péter alakított ki magának gólszerzési lehetőséget, amivel a magyar 10-es élni is tudott (1:7). Kilenc perc volt még hátra, közte hat: az olaszok kértek időt. Az időkérés után már lehozták a kapusukat is az olaszok, hat a négy ellen is vezethettek támadást a taljánok. Gólhoz mégis Rácz Domokos állt legközelebb, ám lövése elkerülte az üres kaput. A magyar kiegészülést követően is maradt a kapus nélküli játék, Pfneiszli Péter is közel járt az újabb találathoz. Az olaszok csk-ja, Markus Widner is okozott kellemetlen pillanatokat a magyar kapu előtt, de a védelem jól zárt. Az 55. percben ismét Rácz Domokos volt közel a gólhoz (a kapus visszaért és védett), ám a legközelebb üres kaput már értékesítette a mieink csapatkapitánya, végleg lezárva ezzel a mérkőzést (1:8). Az olaszok dobták a kapus nélküli játékot, teljesen elengedték ezt a mérkőzést. A mieink egy rossz cserével adtak okot újabb emberelőnyre: a taljánok becsületből odatették magukat és lőttek még egy gólt Tommaso Rubeo révén (2:8). Az 59. percben volt lehetőségünk még egy gólt szerezni, de a jó lehetőség kimaradt, majd a végén még Viczena Áront (hogy miért pont őt, azt talán csak a spanyol bírók tudják) állították még ki: más viszont már nem történt, megérdemelten húztuk be ezt a találkozót.

A mieinkre így vasárnap 12:00-kor vár a az utolsó feladat Belgium ellen. A cél ezúttal is a győzelem megszerzése lesz! Reméljük, hogy sok magyar zászlóval és szurkolóval találkozunk holnap is!

Olaszország – Magyarország 2:8 (0:2, 1:2, 1:4)