Három csapat már a Final Four résztvevője
2019. 12. 17.

A Phoenix Fireball, a Dunai Krokodilok és az SZPK Komárom már készülhet a februári négyes döntőre

Pénteken a Phoenix-es „házibulival” indult a Magyar Kupa negyeddöntőinek sorozata: a Fireball és a Wizards szinte előkarácsonyi hangulatot varázsolt Törökbálinton. A vezetést a varázslók ragadták magukhoz kétszer is, ám az első pihenőt megelőzően már kettővel vezetett a „nagyobbik” Phoenix (4:2). A középső játékrészben is tovább nyílt az olló (6:3), ám a záró húsz percben sem alakult ki tetemes különbség. A vége azért így is magabiztos Fireball siker, tisztes helytállással a Wizards részéről

Phoenix Fireball – Phoenix Wizards 10:6 (4:2, 2:1, 4:3)

Szombaton érdi párharccal folytatódott a négy közé kerülésért: az ARES a krokodilok ellen mérkőzött. A nagy hagyományokkal bíró párharcot az első percektől fogva a hüllők dominálták, az első szünetig már négygólos előnyt épített ki a nemzetközi ligában szereplő csapat (0:4). A második húsz percben a hazaiak is feliratkoztak a táblára, de ennek ellenére jelentős különbség alakult ki az újabb pihenőig (2:11). A végére már csak a különbség maradt a nyitott kérdés: végül egy gólgazdag mérkőzésen fölényes sikert arattak a krokodilok.

ARES HC – Dunai Krokodilok 6:18 (0:4, 2:7, 4:7)

Szombaton este az Origo az SZPK Komáromot látta vendégül: a vácrátóti kirándulás ezúttal se volt kellemes az aktuális vendégnek. Mindösszesen 13 másodperc kellett a komáromiak vezető találatához, de a hazaiak egyenlítettek, sőt, szünetig kétgólos előnyt építettek ki (3:1). A középső felvonásban gyorsan egalizáltak a vendégek (3:3), majd felváltva vezettek a csapatok. Igazi fej-fej melletti csata alakult ki, a szünetre egállal fordultak a felek (6:6). A záró felvonásban a vendégek ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést és kétszer is elléptek két góllal (6:8 majd 7:9). A mohikánok ezúttal is nagyot küzdöttek, az 53. percben ismét csak egyre olvadt a különbség (9:10). A csapatok mindent beleadtak azért, hogy megszerezzék a mindent eldöntő gólt: végül 16 másodperccel a vége előtt Nagy Albert találatával vált biztossá a komáromiak részvétele a négyes döntőben.

Origo Mohicans – SZPK Komárom 9:11 (3:1, 3:5, 3:5)

A mezőny hétvégén válik teljessé: szombaton az SZPK-DESEF Komárom a DEAC-ot látja vendégül.