Három mérkőzésen is csak egy gól döntött
2020. 01. 21.

Igazán szoros mérkőzéseket hozott a 12. forduló

Szombaton Debrecenben indult a Salming OB I játéknapja: a Phoenix Wizards látogatott a DEAC-hoz. A varázslók nem feltartott kezekkel érkeztek a cívisvárosba és hamar vezetést is szereztek Mátó Zsombor révén. A hazaiak Nyisztor Szabolcs góljával egyenlítettek, de a szünetig komoly előnyt építettek ki a fővárosiak: a varázslók kontráival nem tudtak mit kezdeni a DEAC védői és Kelemen Krisztián, Turza András és Mátó Zsombor találataival magabiztos előnyre tettek szert (1:4). A folytatást követően megrázta magát a hazai alakult, de csak közelebb zárkózni tudtak Varga Gergőek (3:4). A vendégektől ismét többen is előléptek és újra tetemesebb előnyt építettek ki (3:7). Két hazai góllal megint közelebb lépett a DEAC, de a Wizards nem akarta kiengedni a kezéből a mérkőzést (5:11). A fordulást megelőzően még egy-egy gól született, érett a vendégek sikere. A záró etapra átszervezett debreceni csapat érkezett a pályára és három hazai góllal megint kezdett élesedni a mérkőzés (9:12). A vendégek időt kértek és egy gyors Pap-duplával megint megnyugtató előnyt építettek ki (9:14). A hazaiak is időt kértek és tíz perccel a vége előtt elővette 6:5-ös játékát a DEAC. A hazaiaknak bejött ez a húzása: a nagyot játszó Hoffmann Tamás, Nyisztor Szabolcs és Varga Gergő is eredményes volt. A lefújás pillanatában Varga Gergő is eredményes volt, de a játékvezetők lefújták a mérkőzést: a Wizards nagyon értékes győzelmet aratott, amellyel nem maradt már veretlen csapat a Salming OB I-ben.

Debreceni EAC – Phoenix Wizards 13:14 (1:4, 5:8, 7:2)

Szintén szombaton fogadta az Origo Mohicans az ARES HC-t Vácrátóton: a hazaiak két sorral, míg az érdiek nyolc mezőnyjátékossal vágtak neki a mérkőzésnek. Az első harmadban még takaréklángon is égtek a csapatok: sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól, ám a találkozó első emberelőnyt jól használta ki az Origo: Lovas Ádám juttatta előnyhöz csapatát (1:0). A fordulást követően sebességbe kerültek a hazaiak: Kiss Donát duplájával már három volt közte (3:0). A mérkőzés felének is el kellett telnie addig, hogy az ARES eredményes legyen: Dávid Bence volt eredményes. A harmadik harmadot is a hazaiak nyitották góllal: érett az Origo újabb győzelme. 12 perccel a vége előtt azonban az ARES életjelet mutatott: ismét Dávid Bence volt eredményes (4:2). Hét perccel a vége előtt időt kértek Mujahid Tamásék és ez jó húzásnak bizonyult: Tóth Péter, majd Fodor Dávid volt eredményes (4:4) és még négy perc volt hátra. Ekkor a hazaiak kértek időt, de a vendégek nem vesztették el eredményességüket: Dávid Bence alakította ki a végeredményt. Az Origo ismét közel volt a pontszerzéshez.

Origo Mohicans – ARES HC 4:5 (1:0, 2:1, 1:4)

Vasárnap az Ördögök látogattak a Torpedohoz: a csapatok már az első harmadban belecsaptak a lecsóba. A 4. percben Beges Bence megszerezte a vendégeknek az előnyt, a tizedik percben Pap Zsolt második gólja viszont már csapata negyedik találata volt (4:1). Négy perc alatt ledolgozta hátrányát a borsodi csapat, sőt, a 16. percben Beges Bence ismét a vezetést szerezte meg az Ördögöknek, majd Török Gábor góljával már kettővel mentek a vendégek. A szünet előtt szépített a Torpedo, igazán nagy gólzáport (11 találat) hozott az első harmad. A második felvonást is a vendégek folytatták góllal, amire még volt válasza a hazaiaknak (6:7), ám Karácsony Péter duplájával ellépett ellenfelétől a borsodi csapat (6:9). A harmadik felvonásra elszántan érkezett a hazai csapat és Szentgyörgyi Ádám góljával hamar el is kezdték a felzárkózást a fővárosiak. A vendégek kapuvasakig, a hazaiak gólokig jutottak: a 46. percben Lőrinczi Dániel találata pedig már ismét egyenlő állást jelentett (9:9), majd szinte rögtön ezt követően Pap Zsolt jóvoltából már a hazaikanál volt az előny. Nyolc perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a borsodiak, időt is kértek Klemencz Tamásék. A vendégeknek be is jött ez a húzás: Németh Dávid másfél percnyi játék után használta ki az emberfórt (10:10). Nagy csata folyt a továbbiakban is, úgy tűnt, hogy nem változik már az állás. György Ottó viszont ezt máshogy gondolta: a fővárosiak támadója éles szögből szerzett győzelmet érő gólt.

Torpedo Justitia – Kazincbarcikai Ördögök 11:10 (5:6,1:3, 5:1)

A játéknap zárására Dunaújvárosban került sor: az IBK Cartoon Heroes győzelmével az első helyre léphetett fel. A vendégek igyekeztek is kihasználni ezt a lehetőséget jól bele is álltak a gólgyártásba. A Pupek-testvérek voltak leginkább elemében, de Barta Dániel is beszállt a góltermelésbe (0:5). A hazaiak reményeit Kovács Balázs emberhátrányos gólja ébreszthette fel. A második etapban sem változott sokat a játék és az eredményesség képe: a 28. percben már hat volt közte, majd gólváltást tartottak a csapatok (2:9). A CH az emberelőnyét is kihasználta, a hazaiak időkéréssel igyekeztek rendezni a sorokat. A játékrész második felében stabilizálták is védelmüket a Fejér megyeiek, de a mesehősök védelme is jól zárt. A záró felvonásban sem tudott közelebb lépni a hazai gárda, kilenc perccel a vége előtt Pupek Márkó találata mindent eldöntött. A szépségtapaszt a hazaiak megszerezték Kiss Tibor találatával: a forduló egyetlen simább mérkőzését láthatták a nézők Dunaújvárosban.

Dunaújvárosi Egyetem-RFT – IBK Cartoon Heroes 3:10 (1:5, 1:4, 1:1)

A játéknap szabadnaposa az SZPK Komárom volt.