Hazai sikerekkel rajtolt a Salming Férfi OB I
2019. 09. 16.

Elkezdődött a pontvadászat!

Vasárnap három mérkőzéssel kezdetét vette a hazai élvonalbeli pontvadászat. Valamennyi mérkőzést a hazai csapat nyerte meg, de a győzelmek különbségében volt különbség.

A szezon nyitótalálkozóján a Phoenix Wizards a Torpedo Justitiát fogadta. A két fővárosi gárda közül a házigazda varázslók léptek esélyesként pályára, ennek ellenére a bajnokság első gólját a Torpedo játékosa, Lőrinczi Dániel szerezte. A folyatatásban viszont a Phoenix átvette a kezdeményezést és már az első szünetre jelentősebb előnnyel vonulhattak Csordás Tamásék. A második játékrész is hazai dominanciáról szólt: a varázslók 7 góljára egy válasz érkezett a rombolótól, így az utolsó harmadra már csak a végeredmény maradt a nyitott kérdés. A záró etap is a hazaiaké volt, akik magabiztos győzelemmel a táblázat élére is ugrottak

Phoenix Wizards – Torpedo Justitia SE 16:3 (5:1, 7:1, 4:1)
Törökbálint, Bálint Márton Általáno Iskola

A játéknap második mérkőzésére Kazincbarcikán került sor: az újonc Ördögök az előző évad hetedikjét, az érdi ARES HC-t látta vendégül. A Pest megyei csapat a vártnál alacsonyabb létszámmal tudta vállalni a túrát, így a hazaiaknak komoly esélye nyílt a győzelemre. Ennek ellenére az első játékrész nagy küzdelmet hozott. Az első találatot a vendégek szerezték meg Fodor attila révén, ám a szünet előtt a az Ördögök Németh Dávid vezetésével kettővel elhúztak riválisuk elől. A második húsz perc igaziborsodi hengerrel indult, a játékrész feléig újabb négy gólt szereztek a hazaiak. Az ARES 7:1-es állásnál kért időt, a vendégek igyekeztek rendezni soraikat. A folytatásban így már kiegyenlítettebb játék zajlott, ám a barcikaiak így is tovább tudták növelni az előnyüket (10:3). A záró etapot a vendégek kezdték jobb sebességben, a már magát révben érző hazaiak négyszer is kapituláltak (10:7). Ám mielőtt forró lett volna a talaj, a hazaiak válogatt támadója, Klemencz Tamás duplájával eldöntötte a mérkőzést.

Kazincbarcikai Ördögök – ARES HC 12:8 (3:1, 7:2, 2:5)
Kazincbarcika, Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskolája

A forduló zárómérkőzése tartogatta a legtöbb izgalmat: az egyaránt újoncnak számító SZPK Komárom a Dunaújvárosi Egyetem csapatát fogadta. Az előző szezonban is szoros komáromi győzelmek előre jelezték, hogy ezúttal is érdekes mérkőzésre van lehetőség. A csapatok nem is okoztak csalódást: az első játékrészben felváltva vezettek a csapatok, végül a hazaiak mehettek minimális előnnyel pihenőre (3:2). A váltakozva születő gólok a második játékrészben is maradtak: az újvárosiak fordítására találatokkal reagáltak a hazaiak, a szünetre végül 6:5-ös komáromi előnnyel vonultak a felek – teljesen nyitva volt még a két bajnoki pont sorsa. A záró húsz percnek a hazaiak kapuscserével futottak neki, a lélektanilag is fontos újabb gólt is ők szerezték. A spártaiak nem hagyták magukat és Kovács Balázs révén zárkóztak. A parázs meccset ekkor kiállítások is fúszerezték, a speciális egységek közül pedig a hazai működött jobban: Zsámboki Dániel emberhátrányban, Farkas Bence emberelőnyben növelte a komáromi találatok számát. A 10:7-es végeredményt végül a vendégek állították be Krukk Balázs révén.

SZPK Komárom – Dunaújvárosi Egyetem-RFT 10:7 (3:2, 3:3, 4:2)