Kispályás Diákolimpia döntő
2018. 01. 27.

Komáromban találkoztak az ország legjobb iskolai floorball csapatai

Fergeteges hangulat és igazi sportszellem költözött a komáromi Városi Sportcsarnokba január 20-21-én. Idén ugyanis itt rendezték meg a Floorball Diákolimpia® országos döntőjét - írja az mdsz.hu. A kétnapos verseny során az I., II., III., IV., V., és VI. korcsoportba tartozó lány- és fiúcsapatok mérték össze tudásukat és küzdöttek meg a „Magyarország diákolimpia bajnoka” címért. A hétvégi rendezvény a MDSZ és a Komárom-Esztergom Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület közös szervezésében került megrendezésre.

A Diákolimpia® floorball bajnokságában összesen több mint 700 csapat nevezett be, közülük került ki korcsoportonként a nyolc döntős együttes. Ők a hétvégi eseményen 6 fős iskolai csapatokban mérkőztek meg a bajnoki címekért. Az esemény szombati napján az I., az V. és a VI. korcsoport lány- és fiúcsapatai vették birtokba a sportpályát, míg vasárnap a II., III. és IV. korcsoport legjobbjai ragadtak ütőt, hogy megszerezzék a trófeát.

Szeretnénk kiemelni komáromi tagegyesületünket, a Szőnyi Palánkdöngetők Körét, és önkénteseit, akik segítsége nélkülözhetetlen volt a rendezvény lebonyolításához. Köszönjük!

IV. korcsoport Paksi Deák Ferenc Általános Iskola, Paks
V. korcsoport Testnevelési Egyetem Gyakorló Sportiskolai Általános Iskola és Gimnázium, Budapest