Hírek

Meglepte az éllovast a DEAC, felemás komáromi hétvége
2023. 02. 27.

A DEAC elvette a férfi OB I-ben listavezető Phoenix Wizards veretlenségét, az SZPK IFL- és női csapata nyert, a második számú együttes kikapott, míg a Phoenix könnyedén érvényesítette a papírformát a női OB I-ben.

Férfi OB I

A hétvége rangadóját vasárnap délután Debrecenben rendezték, a tabellán második DEAC ugyanis az éllovas Phoenix ellen készült meglepetésre. A vendégek ebben az idényben korábban még nem szenvedtek vereséget, így ezúttal is esélyesnek számítottak, ám az IBK elleni vereség után az egyetemisták is összekapták magukat, ezért kiélezett csatára volt kilátás. Habár előzetesen úgy tűnt, hogy lendületes támadójátékával veheti fel a harcot a listavezetővel a DEAC, ezúttal a védekezés és a ragyogó kapusteljesítmény volt a kulcs. Dorogi Kristóf ugyanis lehúzta a rolót, hiába támadott és próbálkozott sokszor a Phoenix, nem találta a rést a pajzson. A túloldalon eközben az első harmad feléhez érve Radványi Balázs gólra váltotta a finn Sauli Heikkilä átadását, majd emberelőnyből tovább növelhette volna előnyét a házigazda, de Bajnok Endre állta a sarat. A második harmadban ismét csak a DEAC tudott betalálni – ezúttal Radványi adta a gólpasszt, Molnár Kristóf volt a befejező –, a Phoenix játékából pedig hiányzott a megszokott átütőerő, ami a debreceni védekezést dicsérte. Az utolsó játékrészben, negyedórával a vége előtt Balogh Richárd is megvillant, s bár a végjátékban emberelőnyből Kasza Balázs szépített, ennél többre ezúttal nem futotta a Phoenix erejéből, amely 3–1-es vereséget szenvedett Debrecenben.

Debreceni EAC–Phoenix FSE Wizards 3–1 (1–0, 1–0, 1–1)

A szombati mérkőzésen is nagy csatára számítottunk előzetesen, ám az SZPK "B" és az IBK Cartoon Heroes összecsapása ezúttal egyoldalúbban alakult, mint ősszel. Pedig két perc elteltével még a házigazda komároimak szereztek vezetést Pénzes Levente góljával, csakhogy a CH még a szünet előtt fordított, majd a második harmadban állva hagyta vendéglátóját. Tóth Krisztián gólja után az előkészítésben jeleskedett, húsz perccel a vége előtt pedig már 5–2-re vezettek a vendégek, és a folytatásban sem lassítottak, lendületes, jó játékkal növelték az előnyüket. Az SZPK "B" kapust cserélt, és 6–4-nél voltak lehetőségei, hogy egy gólra zárkózzon, ám ehelyett Baán Krisztián pontot tett a mérkőzés végére, az IBK CH pedig fölényes, 9–4-es győzelemmel vágott vissza riválisának a novemberi vereségért.

SZPK-DESEF Komárom "B"–IBK Cartoon Heroes 4–9 (1–2, 1–3, 2–4)

IFL

A négyes döntőbe kerülés szempontjából már nem bírt téttel az alapszakasz utolsó mérkőzése az SZPK Komárom és a Villach számára, hiszen mindkét együttes bejutott a hétvégi, komáromi final fourba, ám a jelenlegi forma alapján mindenképpen jelzésértékű, hogy a magyar csapat gálaelőadást varázsolt a rangadóból. Az első harmadban még jól tartották magukat az osztrákok, két komáromi találat után gyorsan jött a vendégek válasza, de Dikácz Juvenál még a szünet előtt visszaállította a kétgólos különbséget. Ami pedig a folytatásban történt, arra elfogytak a jelzők: az SZPK állva hagyta a riválisát, egymás után alakította ki a helyzeteket és szerezte a gólokat, a kapuban pedig Szuri Zoltán adott tartást a komáromiaknak. Czank Dávid duplázott a második harmadban, amely végén már 6–1-re vezettek a mieink, és a folytatásban sem hagyott alább a lendület, az utolsó játékrészben a mesterhármast jegyző Molnár András lépett elő vezérré. Aligha kell jobb előjel a négyes döntőre nézve, mint az alapszakaszt második helyen záró Komárom 10–2-es győzelme a negyedik Villach ellen – a két együttes az elődöntőben elkerüli egymást, de a fináléban vagy a bronzmérkőzésen még találkozhatnak.

SZPK-DESEF Komárom–VSV Unihockey 10–2 (3–1, 3–0, 4–2)

Női OB I

A vártnál kevesebb izgalmat tartogatott a női élvonal hétvégi fordulója. A listavezető SZPK Mentőangyalok együttese megőrizte veretlenségét, miután már az első harmadban eldöntötte a lényegi kérdéseket Egerben. Lelovics Nóra akcióból és emberhátrányból is betalált, a kettő között pedig asszisztot adott Kajtár Jázminnak, s bár a második játékrészben kétszer is megvillantak a nagy szívvel küzdő egriek, az éllovas gondoskodott arról, hogy ne tudjanak közelebb zárkózni. Az utolsó húsz perc előtt 6–2-re vezetett az SZPK, amely a záró harmadban ötöt vágott, Lelovics végül négy, Kajtár három gólig jutott. A Mentőangyalok győzelme nem forgott veszélyben, a vége 11–4 lett, a komáromiak megerősítették első helyüket a bajnoki tabellán.

Egri Városi Sportiskola–SZPK Mentőangyalok Komárom 4–11 (0–3, 2–3, 2–5)

Három perc sem telt el a Phoenix és az NLG CH mérkőzéséből, amikor már kettővel vezettek a hazaiak, s bár hamar érkezett a szépítés, a mérkőzés nagy részében az történt a pályán, amit a Phoenix eltervezett. Az első harmad végéhez érve 4–1-re vezetett, a mérkőzés feléhez érve pedig már nyolc gól volt a különbség a két csapat között. A vendégek küzdöttek, hajtottak, de nem tudták igazán megnehezíteni vendéglátójuk dolgát, amely a záró harmadban Nyerges Dóra vezérletével hétszer talált be válasz nélkül, és könnyedén, 16–2-re megnyerte a bajnokit.

Phoenix Fireball SE–NLG CH 16–2 (4–1, 5–1, 7–0)