Női bajnok a Neumann Pillangók
2016. 02. 15.

Három fordulóval a bajnokság vége előtt biztossá vált, hogy a Pillangók nyerték a 2015/2016-os Salming Női országos bajnokságot.

A tizenkét fordulós sorozatban már a kilencedik játéknapot követően bajnokként ünnepelhetett a Neumann Floorball Sportegyesület, azok utána, hogy a második helyen álló IBK Cartoon Heroes csapatának matematikai esélye sem maradt a címvédésre.

A Pillangók már az első két fordulóban jelezték, hogy komolyan számolni kell velük az idei bajnokságban, a Phoenixet hat, az SZPK-t nyolc góllal múlták felül. A harmadik mérkőzésen a címvédő Cartoon Heroes ellen már nehezebb dolga volt a csapatnak, de 11-8-ra őket is felülmúlták. A további fordulókban is sikerrel vették az akadályokat, az első pontvesztésre egészen a nyolcadik játéknapig kellett várni, ekkor 4-3-ra nyert a Phoenix.

A kilencedik mérkőzésükön ismét a tavalyi bajnok IBK volt az ellenfél, ahol győzelmük esetén bajnokként jöhettek volna le a pályáról. Azonban a találkozó rosszul kezdődött számukra, a címvédő két gólos előnyre tett, de a 32. percben már egyenlő volt az állás. A későbbiekben három góllal is vezettek (6-3), amiből végül egy találatnyi előny maradt meg az utolsó sípszóig. A 6-5-ös győzelem azt jelentette, hogy bár pontegyenlősség még előfordulhat, de az ekkor döntő egymás elleni eredmények a Pillangóknak kedveznek.