Hírek

Tisztes helytállás a norvégok ellen
2020. 01. 31.

A legmagasabban rangsorolt csoportellenféllel szemben várt feladat a mieinkre pénteken délután: Norvégia-Magyarország találkozóval folytatódott a poprádi világbajnoki selejtező.

A mieink oldalán nem történtek különösebb változások a tegnapihoz képest: ezúttal a „komáromi” sor vágott neki a mérkőzésnek: hátul a Czank Dávid-Németh Richárd duó várta az ellenfél támadóit, míg a mieink gólszerzéséért a Rési Zoltán-Pfneiszli Péter-Müller János trió felelt, míg a kapuban a klubszinten szintén SZPK-t erősítő Szuri Zoltán kezdett.

Védéssel is kellett bemutatkoznia a magyar hálóőrnek, de a mieink támadói is adtak munkát a norvég védelemnek. Jól kezdtek a mieink, nem látszott a srácokon a tegnapi mérkőzés. A negyedik percben Czank Dávidot látták túlzottan szabálytalannak a bírók, akik hezitálás nélkül büntetőt ítéltek. A labda mögé Ole Mossin Olesen állt oda, ám a zorrózást elrontotta a norvégok 10-ese. A folytatásban is volt forgalom mindkét kapu előtt, majd az ötödik percben megszületett az első gól: a mieink szerettek volna kontrát vezetni, de az északiak megszrezték a játékszert és 3:1 ellen indultak a magyar kapu felé: a Ole Mossin Olesen javította előző hibáját, megszerezték a vezetést a piros mezes északiak (1:0). Müller János lövésével majdnem egyenlítettünk a hatodik perc elején, ám a másik oldalon újra gól született: ismét Olesen volt eredményes. A skandinávok kétszer is jól megdolgoztatták Szuri Zoltánt és a magyar védelmet. A kilencedik percben voltunk a legközelebb a gólszerzéshez: Pfneiszli Péter lövésénél a norvég védelem már verve volt, ám a jobb oldali kapuvas kisegítette őket. A játékrész derekán váltottak a norvégok: jobban letámadták a mieink védelmét, ki is harcoltak egy emberelőnyt maguknak: Kádár Gergely kapott kisbüntetést. A mieinknél Németh Richárd-Czank Dávid-Rési Zoltán-Pfneiszli Péter négyes igyekezett megóvni kapunkat a góltól. A norvégok hórihorgas támadója, Fredrik Nilsen kétszer is komoly helyzetbe került középen, de jól dolgoztak a magyarok. Ami közelről nem ment, távolról már igen: a svéd elitben légióskodó Daniel Gidske használta ki az emberfórt (3:0). A szorításból kicsit kijjebb jöttünk, Vonderviszt Fülöp került helyzetbe. A 11. percben ismét emberelőnybe kerültek az északiak: ezúttal Mile Benedek ült ki. Ezúttal a Kádár Gergely-Ádám Milán-Ressely Norbert-Harangozó Szilárd négyes kezdte a védekezést. Jól is dolgoztak a srácok, labdát is szereztünk, ám azt sajnos nem tudtuk kihozni a térfelünkről: Olesen jutott mesterhármasig. A skandinávok láthatóan lendületben maradtak: Szuri Zoltánnak újabb bravúrokra volt szüksége ahhoz, hogy megóvja kapuját norvég góltól. A 14. percben Rácz Domokos szerzett labdát, passzát Rési Tamás nem találta el jól, de így is védenie kellett a norvég kapusnak. Gyorsan ellentámadást indítottak az északiak, de Kádár Gergely jól dolgozott, labdát szerzett. Rési Zoltán is fontos pillanatban takarított a magyar kapu előtt: ellenfelünk többször is szépen felállt, hátsó háromszöggel próbálták nyitni a passzsávokat. Kvisvik Martin lövése is a kapuvason csattant, de a mieinknek is volt egy szép kontrája: Harangozó Szilárd ugratta ki Rácz Domokost, a lövés alig kerülte el a kaput. Az utolsó percekben a mieink is több ügyes megmozdulást produkáltak, Czank Dávid kontrájában benne volt a gólveszély is. Négygólos különbséggel mehettek pihenni a csapatok: a mieink jól forgatták a keretet, minden mezőnyjátékos megízlelhette a mérkőzés tempóját.

A második etapot letámadással indították a norvégok: láthatóan, hogy bizonyos időközönként fentebb próbáltak labdát szerezni a skandináv csatárok. Mégis Müller János jutott lövésig, amit az egyik bekk blokkolt. Jutott helyzet ellenfelünknek is, de Bjerknes Erlend Ramslo fonákosa elkerülte a kaput. A 23. percben komolyabb nyomás volt a magyar védelmen: előbb Szuri Zoltán mutatott be újabb nagy védést, majd megzörgették a kapuvasat az északiak is. A folytatásban feljavult a mieink játéka is, láthatóan felbátorodtak a fiaink. Hátul Szuri Zoltán védései stabilitást adtak, de volt dolga a norvég hálóőrnek is: Németh Richárd kemény lövését hárította, majd egy szép támadás során megszületett a mieink gólja: Pfneiszli Péter-Németh Richárd (keresztpasszal)-Müller János volt a labda útja, utóbbi lövésénél Andreas Falkeidnek tehetetlen volt. Jó ritmusban maradtak a srácok: Vonerviszt Fülöp kapu mögüli passzát az utolsó pillanatban halászták le Harangozó Szilárd elől. A norvégok is próbáltak nyomást gyakorolni: Rácz Domokos mutatott be fontos blokkot. Patrick Hjemgardot viszont már csak büntetőt érően tudták megállítani védőink. Ezúttal Sindre Bjerknes állt a labda mögé: a norvég 4-es szép cselt mutatott be, de Szuri Zoltán nagy bravúrt mutatott be. A folytatásban a mieink dominálni tudtak: többször is jól mentek a magyar keresztpasszok a norvég térfélen és a láthatóan motiváltan játszó Müller János talált vasat. Kissé a semmiből érkezett a norvégok újabb találata: Erlend Ramslo Bjerknes állította vissza az négygólos különbséget (5:1). Ez nem szegte a mieink kedvét: Pfneiszli Péter ügyes tartotta meg a labdát két ember között és a folytatásban is jól járatták a labdát a mieink, benne volt a meccsben egy újabb magyar találat. A norvég szakvezetés láthatóan elégedetlen volt a látottakkal és a mérkőzés felénél időt kértek: ez talán a legnagyobb dicsérete volt a mieink játékának. Mindenesetre a norvég sajtós elismerő szavakkal illette a mieink játékát és ő is jó ütemnek vélte az időkérést. A folytatásban igyekezett ismét dominálni az északi csapat, de a magyar védelem is sokat dolgozott: Rési Zoltán is fontos pillanatban mentett, a kapuban Szuri Zoltán adott stabilitást. Kissé szerencsés góllal növelte előnyét a norvég gárda: Patrick Hjemgard szedett össze egy rossz lövést, ő pedig a labdát a kapuba küldte. (6:1). A mieinknél több játékos is kivette a részét a védekezésből, Pfneiszli Péter is többször lépett segíteni hátra, vagy akár onnan irányítani sorát. Müller János lövése ismét a kapuvason csattant. Rési Zoltán kapott véleményes kisbüntetést: a norvégok gyorsan feláltak: a nagy kedvvel játszó a Ole Mossin Olesen lövését még védeni tudta a mieink kapusa, ám egy szép testvérfiguránál már gólnak örülhettek a skandinávok: Ole Martin Jansson szomorított minket. Maradt az északiak lendülete és a következő cserét is góllal zárták le: Patrick Martinsen is eredményes volt (8:1). Müller János került kétszer egymás után gyorsan is helyzetbe, majd a norvégok csatára tévesztette el a magyar kaput. Viczena Áron is bátran vállalt lövés, amely nem sokkal kerülte el a kaput, majd Rési Tamás harcolt ki emberelőnyt. Pafféri András sok passzt és jó labdákat kért a srácoktól: Pfneiszli Péter előtt adódott is lövőhelyzet, de a norvégok kétszer is blokkoltak. Így az emberelőny áthúzódott az utolsó felvonásra.

A záró felvonásra még 42 másodperc előny húzódott át, de a létszámfölénnyel ezúttal nem sikerült élnünk. Több jó védőmunkát is láthattunk: Zelei Kristóf, majd Viczena Áron avatkozott közbe jó ütemben, Szuri Zoltán is bemutatott egy újabb bravúrt. A 44. percben viszont ismét túljártak a mieink eszén a norvégok: Erlend Ramslo Bjerknes piszkált bele jó ütemben egy félmagas labdába (9:1). Ellenfelünk lendülete megmaradt, ismét egy Szuri-bravúr kellett az eredmény tartásához. A norvég pad hangosan reklamált kiállítást, amelyet Németh Richárd meg is kapott. Ole Mossin Olesen ismét zorrózással próbálkozott, sikertelenül, viszont „sima” lövőhelyzetben nem jött zavarba a norvég 10-es: negyedik gólját szerezte az északi csatár (10:1). Ismét megvillantak a magyar támadók: Rési Zoltán lövése szinte megborotválta a vasat, majd Vonderviszt Fülöp is jó helyen harcolt ki szabadütést, Müller János lövése kevéssel kerülte el a norvég kaput. A 49. percben kétszer is tesztelték a norvégok Szuri Zoltán reflexeit, sikerrel. Németh Richárd közel járt a gólhoz, de a norvég kapus hárította 17-esünk lövését. Az 53. percben Martin Kvisvik lépett ki ziccerben, a norvég támadó elvétette a kaput. Az 54. percben Patrick Hjemgard indokolatlanul keménykedett a magyar kapu előtt, Rácz Domokos vagányan vette védelembe kapusát és joggal tette szóvá az elmaradt két percet a spanyol játékvezetőknek. Blokkok itt is, ott is (a mieinknél Zelei Kristóf mentett), majd Tóth Krisztián lövése zúgott mellé. Martin Kvisvik ismét egyedül vezethette a labdát a magyar kapura, de Szuri Zoltán ismét megbabonázta a norvég támadót. Az 58. percben viszont ismét tehetetlen volt kapusunk: Mads Normann volt eredményes a levegőből (11:1). Nem lankadtak támadóink: Pfneiszli Péter majd Rácz Domokos veszélyeztetett, utóbbi lövése a kapu fölött hagyta el a pályát. Kádár Gergely önfeláldozó mentést mutatott be, a végén ápolni kellett védőnket. Már majdnem elkönyveltük a végeredményt, de Patrick Hjemgard máshogy gondolta: a norvég 24-es két ember között szerzett gólt. A mieinktől még maradt egy Szelley-lövés, de az eredmény már nem változott: a norvégok győzelemmel hangolnak a szombati, szlovákok ellen esedékes csoportrangadóra.

Jár az elismerés a fiúknak: keményen álltak bele a párharcba a fiúk, sokat dolgoztak a lábak és jó helyen voltak a szívek. A mutatott játék és mentalitás mindenképpen jó alapot jelenthet a holnapi, rendkívül fontos Olaszország elleni találkozóra!

Norvégia – Magyarország 12: 1 (4:0, 4:1, 4:0)