Továbbra is hibátlan Ördögök
2019. 09. 29.

A hétvégén újabb négy mérkőzéssel folytatódott a hazai pontvadászat

A mérkőzéseket Törökbálinton nyitották a csapatok: az egyaránt rájátszásba vágyó Phoenix Wizards a DEAC-ot fogadta. A mérkőzést a debreceniek kapták el jobb ritmusban: Nyisztor Szabolcs duplájára csak egy góllal válaszoltak a varázslók, szünetig pedig visszaállt a kétgólos különbség. A második harmad első gólját a hazaiak szerezték Leidal Tamás révén, ám a játékrész második fele a vendégekről szólt: Varga Gergő értékesített egy büntetőt, majd Praznovszky Pál és Tarsoly Ádám villant, a változatosság kedvéért pedig Hoffmann Tamás duplázott. Az utolsó harmadra így már nem sok nyitott kérdés maradt, a debreceniek magabiztos játékkal nyertek.
Phoenix Wizards – Debreceni EAC 2:8 (1:3, 1: 5, 0:0)

A vasárnapi mérkőzések sorozatát a szokásosnak tekinthető 14:30-as időpontban Kazincbarcikán folytatták: az Ördögök a Torpedo Justitiát fogadták. Az első gólra mindösszesen 19 másodpercet kellett várni, Klemencz Tamás nyitotta a gólok sorát. A játékrész feléig hárommal elhúztak a borsodiak, a vendégek ezt követően éledtek fel: Pap Zsolt révén szépítettek, majd egy büntetőt is kihagytak. A második etap első percei ismét a hazaiakról szóltak: zsinórban három gólt termeltek az ördögök, már 6:1-re vezettek a hazaiak. A vendégek gólfelelőse, Pap Zsolt ismét villant, ám erre szünetig újra volt két gólja a hazaiaknak. A záró húsz percet is góllal folytatták a borsodiak, a vendégek György Ottó góljaival szépítettek az eredményen. Az ördögök mérlege továbbra is makulátlan, jól rajtoltak Ignéczi Balázsék.
Kazincbarcikai Ördögök – Torpedo Justitia 9:4 (3:1, 5:1, 1:2)

A forduuló zárómérkőzéseire Érden került sor: előbb az IBK Cartoon Heroes fogadta a Dunaújváros csapatát. A hazai oldalon három, míg a vendégeknél két sor állt rendelkezésre, ez már a hazaiak számára a kezdő sípszónál előnyt jelentett. A gólok sorát a hazaiak nyitották Pupek Zsolt révén, amelyeket kisbüntetések követtek mindkét oldalon: a spártaiak kivédekezték a saját hátrányukat, emberelőnyből pedig Kovács Balázs egalizált. A lendület a vendégeknél maradt és Kovács Balázs újabb góljával már a vendégek vezettek, ám szünet előtt Pupek Zsolt ismét villant: 2:2-ről folytatták a csapatok. A második harmad hosszú gólcsenddel indult, amelyet a mesehősök törtek meg, sőt Pupek Zsolt újabb találatával a mérkőzés során kettővel vezettek a mesehősök. A zárú etapot is a hazaiak kapták el jobban: gyorsan kihasználták emberelőnyüket Liebe Györgyék. A folytatásban is már csak a mesehősök voltak eredményesek, így szinte felőrölte ellenfelét a CH csapata, akik szintén makulátlan mérleggel várják a folytatást.
IBK Cartoon Heroes – Dunaújvárosi Egyetem-RFT 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)

A zárómérkőzésen az ARES az Origot fogadta. A hazaiak ezúttal megfelelő létszámmal tudtak nekivágni a mérkőzésnek és ha már ott voltak, akkor hamar igyekeztek eldönteni a két pont sorsát: hat perc elteltével már 4:0-ra vezetett az ARES. Az Origo ekkor érkezett meg a mérkőzésbe, két gyors góllal válaszoltak Lovas Ádámék. A másodok harmad gólváltásokkal indult, a mérkőzés felénél 5:3-at mutatott az eredményjelző. A játékrész második felében viszont ismét villantak a hazaiak: tíz perc alatt öt gólt rámoltak be Mujahid Tamásék, nem sok nyitott kérdés maradt tehát az utolsó játékrészre (10:3). A harmadik harmadban már csak egy gól született - ezt is a hazaiak szerezték - így magabiztos sikerrel az AREs is megkezdte a pontok gyűjtését.
ARES HC - Origo Mohicans 11:3 (4:2, 6:1, 1:0)

A forduló szabadnaposa az SZPK Komárom csapata volt.