Veretlenül bajnok a Phoenix Fireball
2016. 04. 11.

A Salming férfi Országos bajnokság rájátszásának döntőjében az SZPK Komáromot győzték le két mérkőzésen.

Az alapszakaszt száz százalékos teljesítménnyel nyerő Phoenix Fireball a rájátszást is hibátlanul zárta. Az elődöntők - a rájátszás során a párharcok minden esetben két győzelemig tartanak - során az IBK Cartoon Heroes csapatával kerültek össze, akiket a két mérkőzésükön 9-3, majd 14-2-re győztek le. A másik ágról a Dunai Krokodilok és az SZPK Komárom közül utóbbi játszhatott a bajnoki címért, a három összecsapásból kétszer a komáromi csapat nyert. A döntő első találkozóján a hazai pályán játszó Phoenix főleg az utolsó harmadban mutatott teljesítményüknek köszönhetően magabiztosan 8-3-ra nyertek, azonban még a második mérkőzés előtt a Versenybizottság megbüntette a Tűzmadarakat, mert adminisztrációs mulasztást követtek el az esetleges harmadik mérkőzés előkészítésénél. Amennyiben szükség lett volna rá, azt automatikusan az SZPK nyerte volna. Így tehát a bajnoki cím Komáromban a döntő másik mérkőzésén dőlt el, amelyik csapat nyer, bajnoknak mondhatja magát. A telt ház előtt - 200-300 néző - zajló mérkőzésen a Phoenix kezdett jobban, szinte végig vezettek a három játékrész során, a hazai csapat csak egy alkalommal tudott egyenlíteni. Végül 8-5-ös állásnál ért véget a találkozó, ami egyben a Phoenix Fireball bajnoki címét is jelentette.

SZPK Komárom

Nem sikerült a címvédés az utóbbi két év bajnokának, a Dunai Krokodiloknak. Az alapszakaszban a harmadik helyen végeztek, az elődöntőkből végül nem jutottak döntőbe, így az IBK Cartoon Heroes csapatával játszhattak a bronzéremért. A szintén két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén kisebb meglepetésre egy 2 perces kiállításokkal jócskán megtűzdelt mérkőzésen idegenben nyert az IBK 9-8-ra. A parázs hangulat a második találkozóra is megmaradt, ennek köszönhetően ezen a mérkőzésen már a piros lap is előkerült három alkalommal. A találkozó folyamán a Krokodilok három góllal is vezettek, de a Mesehősök egyenlítettek és hosszabbításra került sor, ahol az IBK aranygóljával nem csak a mérkőzést, de a bronzérmet is megnyerték.

IBK Cartoon Heroes-Kinizsi

A hat csapatos Salming férfi OB1-ben már kobrábban eldőlt az alsóházi rájátszásban, hogy az Ares HC végzett az ötödik helyen, ezzel jövőre is az OB1-ban indulhat, a Neumann Wombats pedig a hatodik helyen lett, amivel kiesett az első osztályból.